ايران و نفت
اقتصاد نفت
ایران در مسیر ابتکاری دیگر
كد مطلب: 43 -   تعداد بازديد: 2571 -  دوشنبه 29 خرداد 1391
درویش علی کولاییان
جنبش ملی شدن صنعت نفت ایران سلطه غرب بر خاورمیانه را به چالش گرفت . ایران آن زمان از شرایط نوین در جهان و از قواعدی  که غرب برای اداره جهان  وضع نمود، سود جست و جهان را متوجه حق طلبی های خود نمود .
 شصت سال از آن ماجرا گذشت و  تجربه ای گران ، اندوخته ملت ما شده است .    
 اکنون اقدامی دیگر پیش روی ما است . این بار ملت ایران تجربه ای تلخ  را دست مایه می کند تا بار دیگر در خاورمیانه ، سرمشقی تازه باشد . این بار نیز نفت ، سبب ساز تصمیمی بزرگ می شود .
ادامه مطلب
براي حل مشکل اقتصاد نفت کدام يک کم کارترند ؟
دانشمندان ما يا سياستمداران
كد مطلب: 11 -   تعداد بازديد: 3640 -  دوشنبه 21 بهمن 1387
درویش علی کولائیان
ممکن است دانشمند سياستمدار و يا سياستمدار دانشمند هم داشته باشيم ولي بدون ترديد طيف دانشمندان را مي شود از طیف  سياستمداران متمايز ديد . به علاوه مي شود گفت که سياستمداران
 براي پيش برد کارشان به دانشمندان نيازمند ترند تا دانشمندان به سياستمداران. مطلب اين است ، در ايران با مساله اي دست به گريبانيم که دانشمندان1 از ارائه راه حل آن باز مانده اند و سياستمداران هم به تنهايي شماتت اين کوتاهي را از سوي مردم تحمل مي کنند . اين را به عنوان مقدمه عرض کرده ام و حالا به اصل مطلب توجه مي کنيم .

ادامه مطلب

آقاي ستاري فر ، فقط كمي به مساله نزديك شده ايد /نفت از درآمد دولت جدا شود
كد مطلب: 8 -   تعداد بازديد: 2934 -  چهارشنبه 2 بهمن 1387
درويش علي كولائيان
همين هم مايه خوشحالي است. در باور كارشناسان ما اين حقيقت هنوز هم جايي پيدا نكرده است كه بودجه آكنده از دلارهاي نفت با هر نوع برنامه ريزي، بار كجي است كه به منزل نمي رسد.

ادامه مطلب
ابتدا قبلي 1 2 3 4 بعدي انتها

نتيجه 34 - 36 از 36