کوچه علی چپ آقای غنی نژاد !!
موسی غنی‌نژاد: ایدئولوژی وارداتی دست و پای اقتصاد را بسته است
 چاپ اين صفحه ارسال به دوستان
كد مطلب: 129 -   تعداد بازديد: 1237 -  يكشنبه 11 اسفند 1398
درویش علی کولاییان

 

موسی غنی‌نژاد در تحلیل دلایل جا ماندن اقتصاد ایران از رقبای منطقه‌ای و جهانی بر یک مشکل مبنایی تاکید می‌کند :  «مشکل ما نه مشکل مدیریت است، نه مشکل اقتصاد و نه حتی مشکل سیاست به معنای کلی کلمه؛ مشکل ما ایدئولوژی است. ما گرفتار نوعی ایدئولوژی شده‌ایم که دست و پای مملکت را برای هرگونه پیشرفت بسته است.» این اقتصاددان البته تاکید می‌کند که ایدئولوژی مورد اشاره هیچ ربطی به مذهب و اعتقادات اسلامی ندارد «و بیشتر شبیه به نوعی ایدئولوژی کمونیستی است». عبارتی که نقل شد خلاصه اظهارات موسی غنی نژاد و به همین شکل نیز در گزارش آمده است . علاقمندان می توانند مفصل گزارش را در منبعی که نام آن را آورده ایم مشاهده فرمایند .

جناب غنی نژاد معتقدند مشکل ایران ایدئولوژِی وارداتی است . از ایشان می پرسیم  این واردات  که شما می گویید از کجاست ؟  در صف دیگر کشور های جهان ، چرا یکی مثل ما پیدا نمی شود ؟ نشان خواهیم داد که فرمایشات ایشان مصداق انداختن گناه به گردن دیگری است . 

 

در مورد ایران ، ایشان یک تفاوت بارز را سال هاست که درک نمی کنند  به همین خاطر همیشه درجا می زنند و برای گمراه کردن دیگران متاسفانه به کوچه علی چپ می زنند !!

 ایشان از درک موضوع عاجزند و در نمی یابند دولتی که با پول مالیات خودش را اداره نمی کند همانند اسب بدون افسار یک کالسکه است که افسارش نیست و تحت اراده کالسکه ران که در اینجا مردمند ، نمی تازد و راه نمی رود . 

 آقای غنی نژاد و همکاران و همقطارانشان به مدت پنجاه سال با پیروی از الگویی که تاریخ مصرف آن در مورد ایران مدت هاست به سرآمده درآمدهای نفت و گاز را که  به جای مالیات مردم به خزانه دولت و به صندوق مالیات ریخته می شود، کماکان درآمد غیرمالیاتی دولت اعلام می کنند و در مدارس اینگونه نیز تدریس می کنند . اگر جمود فکری امثال ایشان نبود تا کنون سرپرستان خانوار در ایران از عطیه گران بهای خود که سالانه از حسابشان به دولت  می رسید و می رسد،  همه ساله در موضع یک مودی مالیاتی  ، تک به تک با خبر می شدند .

پیداست مردم اگر ندانند چه چیز و چه مقدار به دولت می دهند در برآورد خواسته هایشان از دولت و حکومت نیز سنجیده عمل نمی کنند . با چنین کاستی ویرانگر که اشاره به آن شد آقای موسی غنی نژاد و دیگران که مثل او فکر می کنند بهتر است از واردات بی مبدا حرف نزنند و قدری بیشتر بیاندیشند : چشم باز و گوش باز و این ذکا / خیره‌ام در چشم‌بندی خدا !!

 توضیح : این نوشته به مثابه نظر اینجانب با عنوان " کوچه علی چپ آقای غنی نژاد  !!" ذیل مقاله آقای موسی غنی نژاد  در دارایان آمده است .

نظرات
نام:
ايميل
سايت
نظر :قبلي   بعدي