تعریضی به مقاله یک اقتصاد دان*
آقای فرشاد مومنی ! به جای همه ...از مردم استمداد کنید !
 چاپ اين صفحه ارسال به دوستان
كد مطلب: 150 -   تعداد بازديد: 646 -  دوشنبه 6 ارديبهشت 1400
درویش علی کولاییان
آقای فرشاد مومنی ! به جای نمایندگان مجلس و همه پاکدامنان در حیطه‌های قوای سه گانه ، از مردم استمداد کنید !

شاید برایتان جای تعجب باشد و بپرسید که این چگونه ممکن است . اگر صبور باشید مطلب را خواهم گفت .
اول از همه بگویم استمداد شما و امثال شما از مردم ده ها سال به تاخیر افتاده است اما خوشبختانه هنوز هم این فرصت را دارید .
این فرصت را دارید بی نیاز از هیاهو ها و سیاسی بازی ها و به دور از آشوب افکنی ها کاری انجام دهید . بیایید در کنار مردم و عقل معاش مردم باشید تا فریاد شما و همقطارانتان که همیشه از ته چاه به گوش می رسد به صدای غرای مردم بدل شود .
با گله مندی عرض می کنم ، شما و هم کارانتان پنجاه سال مردم ایران را از دانستن امری واجب بر کنار و چشم مردم را بسته نگهداشته اید .
شما آقای مومنی با بقیه همقطارانتان هنوز هم درآمد های دولت از محل نفت و گاز را درآمدی غیر مالیاتی برای دولت به حساب می آورید . شما هنوز هم با تقلید ی نسنجیده این کار را دنبال می کنید .
امیدوارم منظور برای شما روشن باشد . باز هم تکرار می کنم همانطور که بارها برای همکارانتان در همین سایت نوشته ام ، چه ایرادی داشت که به جای رانت و رانتی خواندن حکومت در ایران شما درآمدهای بی کران نفت و گاز را مالیات مردم به حکومت به حساب می آوردید ؟ با اصلاح یک الگوی کهنه شما می توانستید همیشه از استمداد صاحبان اصلی ثروت ؛ ثروتی که همیشه جهت جلوگیری از اتلاف آن شما جز جگر زده اید ، برخوردار شوید . با تغییر الگویی کهنه که در آن نفت و گاز درآمدی غیر مالیاتی است ، این امکان پدیدار می شد و یا می شود که برای سرپرستان خانوار قبض مالیاتی صادر شود تا در سایه آن ده ها میلیون چشم و گوش ، جریان مالیه یی عظیم را در همراهی با چشم و گوش شما پیگیر شود . آقای مومنی بیش از این غفلت نکنید لااقل در کتاب ها و در کلاس های درستان مالیات بودن  نفت و گاز در ایران را دنبال کنید . هنوز هم دیر نیست 
 * تعریضی به مقاله :«لایحه‌ مشارکت عمومی و خصوصی» و توزیع رانت ۲ هزار هزار میلیارد تومانی/ نگذاریم حقوق مردم را به نام آقازاده‌ کنند

 آقای فرشاد مومنی دردارایان سوم اردیبهشت 1400نظرات
نام:
ايميل
سايت
نظر :قبلي   بعدي